Druga fala epidemii SARS-CoV-2 nadeszła, dlatego nasza akcja #Razemdlaszpitali trwa i nie ustaje w pomocy najbardziej potrzebującym zarażonym wirusem. Dziękujemy @VINCI i @FondationVINCIpourlaCité za przekazanie niezbędnych środków. Dzięki tym funduszom spółki Grupy @VINCI działające w Polsce, mogły zakupić sześć wysokiej klasy respiratorów, niezbędnych polskim medykom w walce o zdrowie i życie pacjentów chorych na #covid19.

Respiratory trafiły do sześciu szpitali – w Warszawie, Kaliszu, Szczecinie, Gdańsku, Krakowie, Bydgoszczy. Od marca do września pomogliśmy już ponad 30 placówkom w całej Polsce. Wśród nich są szpitale, centra medyczne oraz domy pomocy społecznej.

– Przekazany sprzęt stanowi dla nas ogromne wsparcie, posłuży on pacjentom Szpitalnego Oddziału Ratunkowego, u których pojawi się konieczność wspomagania ich niewydolnego układu oddechowego, zakażonych #covid19. Dzięki wyposażeniu w turbinę możliwe będzie wykorzystanie respiratora w pomieszczeniach, które nie posiadają instalacji sprężonego powietrza, jak również podczas transportu pacjenta. Przekłada się to na większą funkcjonalność i szerokie możliwości użycia darowanego nam respiratora. – powiedział Radosław Kołaciński, Dyrektor Wojewódzkiego Szpitala Zespolonego im. Ludwika Perzyny w Kaliszu.

Działanie, które podjęliśmy przy wsparciu Fundacji VINCI @FondationVINCIpourlaCité, w gronie 12 spółek, tj.: Warbud, Eurovia Polska, ATEM-Polska, Menard, ETF Polska, Soletanche Polska, Calanbau-TPI, Freyssinet Polska, VINCI Facilities Polska, VINCI Immobilier Polska, Axians Networks Poland, Remea –pokazują, jak niezwykle ważna jest pomoc w kryzysowej sytuacji epidemii , zarówno dla służby zdrowia, jak i samych pacjentów– daje szansę i nadzieję na wygraną z chorobą. – Przekazując darowiznę, chcemy wesprzeć, ale i podziękować lekarzom, którzy czuwają nad naszym zdrowiem i są na pierwszej linii frontu w walce z #covid19. – powiedziała Agnieszka Wąsowska, Członek Zarządu Fundacji „Warbud – Warto Pomagać”, koordynator akcji.