W ostatnim czasie widzowie TVS mieli możliwość usłyszenia nieco o naszej firmie w programie Biznes Bez Granic. W jednym z odcinków programu nasi specjaliści opowiedzieli o usługach Remea, czyli remediacji i metodach oczyszczania gruntów, ziemi i wód gruntowych. Ponadto, przedstawili również nasze dwa największe obecnie projekty, a na koniec przybliżyli nieco profil firmy.

Biznes Bez Granic

Biznes Bez Granic jest programem telewizyjnym, nadawanym przez telewizję TVS, który przedstawia funkcjonowanie, a także rozwój zagranicznych firm i koncernów w Polsce. Warto podkreślić, że to właśnie od początku lat 90-tych Polska stała się głównym kierunkiem ekspansji wielu zachodnich inwestorów w tej części Europy.

Podobnie jest z firmą Remea, która powstała w 2006 roku we Francji, natomiast na polskim rynku istnieje już od 2015 roku.

Remea – krótko o nas

Widzowie programu Biznes Bez Granic mogli przede wszystkim usłyszeć o naszych innowacyjnych metodach oczyszczania środowiska. Nasi specjaliści przybliżyli, czym dokładnie jest remediacja. Proces ten polega na usunięciu zanieczyszczeń z danego terenu lub też ich zminimalizowaniu oraz ograniczaniu rozprzestrzeniania się niebezpiecznych substancji.

Kierownik działu badań Remea Ewa Iwanicka przybliżyła widzom metody oczyszczania terenu, jakie wykorzystywane są przez firmę Remea. Przede wszystkim jest tu mowa o popularnej metodzie ex-situ, in-situ i on-site. Opowiedziała, która z nich jest najbardziej ekologiczna, a także, przedstawiła, w jaki sposób przeprowadza się badania geotechniczne gruntu w naszej firmie.

Dwa największe projekty Remea

Firma realizuje dwa duże projekty dla Skarbu Państwa. Pierwszym z nich jest oczyszczanie stawu Kalina w Świętochłowicach, który był zanieczyszczony szkodliwymi, rakotwórczymi związkami. Specjalista do spraw remediacji Remea Emilia Stańkowska przybliżyła widzom Biznesu Bez Granic, na czym dokładnie polega ten projekt i w jaki sposób jest on realizowany przez firmę.

Drugim projektem jest oczyszczanie terenu po składowiskach byłych zakładów chemicznych Zachem, który Remea realizuje na zlecenie Regionalnego Dyrektora Ochrony Środowiska w Bydgoszczy. O metodzie oczyszczania terenu w tym wypadku opowiedział nieco kierownik projektu Krzysztof Graf.

Remea – bliżej Ciebie

W Remea pracuje aż 50 specjalistów z różnych dziedzin, dzięki temu jesteśmy w stanie każdorazowo dobrać w odpowiedni sposób metodę oczyszczania danego terenu, posiłkując się przy tym wiedzą i doświadczeniem każdego z pracowników. Nasi klienci cenią nas za profesjonalizm i skuteczne działanie.

Na koniec programu widzowie mogli poznać plany na przyszłość, dotyczące rozwoju firmy Remea.

Zachęcamy do obejrzenia odcinka Biznesu Bez Granic, w którym przedstawiony został profil naszej firmy!